Dnes je 24. 09. 2018    Svátek má Jaromír, zítra Zlata.
Oldřiš oficiální stránky obce
Menu

Fotogalerie

 Zobrazení: List  |  Katalog

1. turnaj v minifotbale

1. turnaj v minifotbale
V neděli 9.9 se na novém víceúčlovém sportovním hřišti odehrál turnaj v minifotbale. Přihlásilo se 5 týmů, které odehrály celkem 10 zápasů. Jedno utkání trvalo 2 x 12 min, základní čtveřice střídala hokejovým způsobem a během jednoho zápasu se naběhalo něco okolo 3 km.
Konečné pořadí od zadních pozic -
FC Nekopnemsi - Erik Hejduk, Vojta Oplištil, Matěj Simajchl, Damián Jahl, Jan Kvapil, Patrik Hejduk. (4:33)
Borová - Jaromír Just, Jan Ridl, Josef Bednář, Jakub Bednář, Pavel Kovář, Martin Bauer. (7:11)
Mixteam - Zdeněk Ulrich, Ondřej Ulrich, Luboš Novák, Vítek Ehremberger, Tomáš Lorenc, Marek Kyncl. (12:9)
Ženáči - Vlastimil Hejduk, Jakub Radiměřský, Luboš Síla, Jan Špička, Luděk Oplištil ml., Tomáš Bednář. (17:5)
Kubíčkův Team - Jakub Střítežský, Radek Kvapil, Lukáš Kvapil, Václav Hegr ml., Adam Hegr, Ondřej Nunvář. (23:5)
Fotografie a všechny výsledky naleznete na obecních stránkách. Poděkování patří všem sportovcům za předvedené výkony a těm kteří spolupracovali na této akci.

V.Hejduk ml.

Běh na Lucký vrch a zpět 2018

Běh na Lucký vrch a zpět 2018
6.ročník Běhu na Lucký vrch a zpět
V neděli 2.září se konal v areálu za Orlovnou již 6. ročník běhu na Lucký vrch a zpět. Teplota okolo 25 C, občas sluníčko a čerstvý vlhký vzduch po večerním dešti, to byly v celku ideální podmínky pro závod. Do závodů se přihlásilo celkem 39 závodníků.
V kat. S (děti narozené do roku 2011) doběhla na třetím místě Terezka Uvírová, na druhém Tomáš Fliedr ze sádku a 260 metru zvládla nejrychleji Karolína Andrlíková v čase 1:14 min.
Kategorie H1 (chlapci roč. 07-10) 3. - Vítek Novák 3:19 min
2. - Ondra Moučka 3:18 min
1. - Libor Andrlík 3:12 min
Kategorie D1 (dívky roč.07-10) 3.- Karolína Mlynářová 3:59 min
2.- Berenika Hejduková 3:19,8 min
1.- Adéla Fliedrová 3:19,0 min
Tyto dvě kategorie běžely 3 kola v areálu o celkové délce 780 m., kde jsme u děvčat vyděli strhujíci finiš.
V kat. H2 běžel pouze Erik Hejduk, který zaběhl 1300 m za 5:50 min. doprovázen Natálií Halamkovou z kat D2 - ta doběhla v čase 8:04 min.
O půl čtvrté odstartovalo 16 závodníků směrem vzhůru na Lucký Vrch.
V kat. Ž1 (ženy roč. 79-02) zvítězila Pavlína Kubelková která zdolala trať (3250 m s nastoupáním 87 m) za 18:43 min. Těsně druhá doběhla Zdena Fliedrová v čase 18,46 min. Úplně první do areálu doběhl v čase 17:25 min. Erik Hejduk z kategorie H2, ale gentlemansky přenechal umístění něžnému pohlaví (snad už si příští rok troufne až k vrcholu kopce). Kat. Ž2 měla pouze jednu závodnici a to Kateřinu Švandovou, ta doběhla v čase 19:11 min.
Muži na trati dlouhé 5490 metrů (včetně čestného kola na stadioně) nastoupali 146 výškových metrů.
V kat. M1 (muži roč. 79-02) se na 3. místě umístil Lukáš Hradil s časem 27:10 min. ,
druhý doběhl Jakub Radiměřský s časem 26:16 min a jako první z této kategorie doběhl do cíle Vlastimil Hejduk v čase 23:37 min.
U kategorie mužů M2 (78 a starší) nebylo úplně jasné, jestli poběží favorit závodu Tomáš Fliedr ze Sádku , který již dopoledne absolvoval jeden vytrvalostní závod.
Nakonec nastoupil a způsobem start - cíl s absolutním časem 21:34 min. zvítězil .
Jako druhý vstanul na stupních vítězů Marek Kyncl s časem 24:05 min., před třetím Richardem Slámou 25:59 min.
Pivní běh v kat. P1 opanoval třetí ročník za sebou Martin Dědič z Telecího, druhý se umístil Lukáš Hradil a třetí nejrychleji vypité pivo měl Vlastimil Hejduk.
U ženské pivní kategorie P2 bylo zapotřebí nealkoholické ovocné pivo neboť dvě závodnice neměli 18 let. Po uběhnutí 210 m, vypití 0,3 l pěnivého moku a opět 210 m běhu zvládla zvítězit Natálie Veselíková před Zdenou Fliedrovou a třetí Natálií Halamkovou.
Chtěl bych tímto poděkovat všem sponzorům, závodníkům, své manželce a těm kteří se podíleli na přípravách , chodu a úklidu akce. Fotografie a výsledky naleznete na obecních stránkách obce.

V.Hejduk ml.
Sponzoři
Orel Oldřiš, Obec Oldřiš, Obec Borová, p.starosta Michal Serafin, Kuželník Oldřiš, p.Luboš Roušar, p. Josef Pražan, Ravensburger Polička. Hlavní sponzor HEMT Oldřiš

Oslavy 130 let od otevření školy a založení SDH Oldřiš - část I.

Oslavy 130 let od otevření školy a založení SDH Oldřiš - část I.
23.6.2018 se konaly v naší obci Oslavy k příležitosti 130let od otevření školy a založení SDH Oldřiš. Spolus tím se konalo i setkání rodáků, přátel a příznivců Oldřiše. Počáasí přálo jen z poloviny, ale přesto se oslavy snad vydařily. Začínaly již ve čtyři hodiny ráno - zaděláním těsta na výborné koláče, které upekly místní ženy. Stejně výborné byly i pečené dobroty, které ostatní hospodyňky přinesly k pohoštění hostů za Orlovnu. Přidanou hosnotou těchto oslav bylo požehnání nově zrekonstruované hasičské zbrojnici, novému praporu sboru a zánovnímu hasičskému autu Mercedes, který obec získala bezúplatným převodem od HZS Pardubického kraje. Velké poděkování patří všem, kteří se připravách a realozaci akce podíleli - jednotlivcům i spolkům.

Beseda s Věrou Sosnarovou

Beseda s Věrou Sosnarovou
V sobotu 7. dubna se ve zcela zaplněném sále Orlovny uskutečnila beseda s Věrou Sosnarovou nazvaná " Přežila jsem gulag" v níž vyprávěla svůj život po druhé světové válce, který byl knižně vydán v románu Krvavé jahody.
V souvislosti s utrpením lidí v koncentračních táborech a s vyhlazováním Židů za 2. světové války se převážně hovoří o německém vojevůdci Hitlerovi. V jeho stínu se ve Velké vlastenecké válce a zejména pak v poválečném období objevuje ale ještě další významná postava dějin Stalin. Toto jméno je především spojeno s pracovními tábory v Rusku.
„Hitlera jsem viděla, ale Stalina jsem zažila,“ tato slova zazněla v úvodu setkání paní Věry. Její životní příběh a poválečné útrapy v gulagu nenechaly posluchače chladné a nejedno oko zaslzelo, když vyprávěla, jak přišla na devatenáct let o svoji zem, o maminku a svobodu. Vzpomínala kolik utrpení a bolesti prožila, jak ji její víra pomáhala a jaké problémy jí připravila její rodná zem při návratu domů. Přesto všechno nezatrpkla, našla ve svém životě mnoho pozitivního a dokázala nás i rozesmát. “ Važme si svobody a rodiny, nejsou to věci samozřejmé i když se nám zdají být všední a obyčejné. " to jsou slova paní Věry. Pro paní Sosnarovou je vyprávění velmi těžké, protože ty vzpomínky se jí vracejí, nemůže spát, pláče při přednáškách. Ale chce to všechno vyprávět, protože říká, že lidé a především mladí lidé musí vědět, co se tu dělo, aby byli hrdí na svoji zemi a nenechali si ji nikým vzít.
Všem, kdo neměli možnost přijít na tuto nezapomenutelnou besedu, doporučujeme půjčit si knihu Jiřího S. Kupky Krvavé jahody, která je k vypůjčení i s věnováním do knihovny a vypráví příběh této ženy.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a podpořili společnou akci knihoven Oldříš, Borová, Sádek a Pustá Kamenice a těšíme se na shledanou na některé z příštích akcí.

Hokejový souboj Oldřiš-Borová 2018

Hokejový souboj Oldřiš-Borová 2018
V neděli 18. 3. 2018 se odehrálo na zimním stadionu v Poličce prestižní hokejové derby mezi Oldřiší a Borovou. Borová přijala výzvu od Oldřiše k měření sil na ledě, a tak jsme mohli vidět velmi atraktivní utkání. O výsledek se bojovalo až do úplného konce utkání, kdy se Oldřiši podařilo udržet drobný náskok ve skóre a vyhrála tak 13:11. Dle výsledku je patrné, že střelci z daleka předčili brankaře utkání. Uvidíme, zda tento zápas odstartoval novou tradici a takovýchto měření sil mezi sousedními obcemi proběhne více…

Křest knihy - 2. díl

Křest knihy - 2. díl
Již podruhé jsme se mohli sejít u tak výjimečné události jako je zrod nové knihy a jejího křtu. Poprvé se tato událost konala v obci v srpnu 2015 a dva roky mezi tím uplynuly, než jsme si ji mohli zopakovat. Paní Regina Valentíková splnila svůj slib daný čtenářům a vdechla život do listů druhého dílu, v němž pokračuje vypravování života její prababičky M. Trojákové od roku 1916 do prosince 1920.
Křest druhého dílu vzpomínek M. Trojákové se uskutečnil 22.9.2017 v zasedací místnosti OÚ, protože počasí nepřálo a nebylo možné ho, tak jako minule, provést v parčíku vedle budovy. Snad stísněnější prostory nebyly slavnostní atmosféře na škodu. Účast byla velká a tímto děkujeme všem, kteří přišli a strávili s námi kousek pátečního odpoledne. Účastnily se i děti z místní školy jejichž ilustrace zdobí právě křtěnou knihu. Obrázky, na které se v knize nedostalo, byly formou malé výstavky na křtu také.
Po počátečních proslovech starosty obce, R. Valentíkové i ředitele místní školy byl proveden samotný křest knihy – symbolicky vínem označeným znakem obce. Kmotrami druhého díly se staly vnučky M. Trojákové- paní Blanka Hubáčková a paní Radmila Kalibánová.
Následovala autogramiáda, malé občerstvení hostů a jako návdavek bylo možné navštívit místní školu, kterou M. Trojáková také navštěvovala a o které se ve svých vzpomínkách zmiňuje. Nutno podotknout, že se škola velice hostům líbila a chválili ji.
Zdálo by se, že je vše u konce – ale není. Paní Regina Valentíková v rámci svého proslovu přednesla k zúčastněným hostům prosbu o pomoc se třetím dílem knihy. Ten by se týkal – už ne vzpomínek M. Trojákové- ale vzpomínek na M. Trojákovou.

Běh na Lucký Vrch a zpet 2017

Běh na Lucký Vrch a zpet 2017
V neděli 3.9.2017 se v areálu za Orlovnou uskutečnil již 5.ročník v běhu na Lucký vrch a zpět. I přes dopolední déšť, který ustal před zahájením závodu se v nejmladší kategorii S (dívky a chlapci 2010 a ml.) sešlo 6 malých závodníků.
S tratí dlouhou 270 m se nejrychleji vypořádala Adéla Fliedrová ze Sádku s časem 1:01 min před Hedvikou Mlynářovou s časem 1:10 min a třetím Honzíkem Votočkou 1:16 min a za zmínku v této kategorii stojí nejmladší účastník (2015) Matěj Šutera , který zdolal trať v doprovodu s tatínka v čase 3:33 min.
V kat. D1 (dívky 06-09) skončila na nepopulárním 4 místě Nikola Votočková za 3 Kájou Lopourovou (3:53 min), stříbro získala Karolína Mlynářová (3:50 min) a zlato si s časem 3:30 min odnesla Berenika Hejduková. Děvčata běžela tři kola v areálu což je cca 810m.
Do kat. H1 (chlapci 06-09) se přihlásil pouze Lukáš Hegr (4:42 min) a první doběhnuvší Matouš Lopour (4:58 min). Chlapci běžěli zároveň s děvčaty z kat D1 stejnou vzdálenost.
V kat. D2 (dívky 02-05) odstartovala pouze Pavlína Kubelková, která je stálou závodnicí a trať dlouhou 1350 m zdolala za 5 min a 36 s , zatím co v kat. H2 (chlapci 02-05) se opravdu bojovalo - Erik Hejduk (5:44 min) a Tomáš Hegr (5:43) . Nestačili ovšem na úžasný běh Šimona Lopura, který běhal strojově kola kolem 55 vteřin (5 kol) a poslední ještě zrychlil.
Cca v 15:30 hod se na start v kat Ž1 (ženy 73-01), Ž2 (ženy 72 a starší), M1 (muži 73-01) a M2 (muži 72 a starší) postavilo celkem 19 běžců. V ideálních povětrnostních podmínkách pro běh si trať dlouhou přes 3 km zaběhli i Erik Hejduk (17:50 min) a úžasný běžec Šimon Lopour (15:30 min) ti byli odměněni speciální medailí, jelikož ve 12 letech zdolali tuto trať v ženské kategorii na medailových místech. Na třetím místě v kat. Ž1 se s časem 21:46 min umístila Jana Hegrová, stříbro putovalo do Sádku ke Zdence Fliedrové (19:03 min) a zlatý hattrick dokonala Kristýna Serafínová s časem 16:30 min.
V kat. Ž2 zaběhla nádherný čas 23 rovných Renáta Teplá a právem získala zlato.
V mladších mužích zdolal Lucký Vrch na 3 místě sádecký Jiří Flieder (23:30 min) před druhým Josefem Šuterou z Poličky (21:55 min). První místo z loňska obhájil Tomáš Flieder ze Sádku v čase rovných 21 min, kdy se pouze o jednu vteřinu zhoršil o proti loňsku.
V kategorii ,, zkušených mužů” si na bronz sáhl Vladimír Teplý (34:56 min), stříbrný a nejstarší účastník (60 let) pan Jiří Heyer v čase 28:46 min a zlatou vybojoval Jiří Bureš z Poličky v čase 26:04 min.
Po doběhnutí bylo třeba protáhnout všechny svaly a tak přišel na řadu oblíbený pivní běh.
V ženách stanula na stupních vítězů Žaneta Teplá před Janou Hegrovou ml. a Renátou Teplou.
Po ženských ovocných pivech a birellých přišlo na řadu muži oblíbené pivo.
Nejrychleji ho zdolal Martin Dědič před Tomášem Fliedrem a třetím Martinem Hegrem.
Všechny výsledky a fotografie naleznete na obecních stránkách.
,, Chtěl bych jako hlavní organizátor poděkovat pořadatelům, kteří mi pomohli v organizaci této akce”.
Velké díky patří sponzorům Orel Oldřiš, Obec Oldřiš, Obec Borová, p.starosta Michal Serafin, Kuželník Oldřiš, p.Luboš Roušar, p. Josef Pražan, pí. Klára Myšková, myslivecký kroužek Oldřiš, Ravensburger Polička a SDH Oldřiš.
Hlavní sponzor byl HEMT Oldřiš
Jedná se o amatérský běh dětí, žáků, dorostu a dospělých. Akce je mířena na Oldřišské občany (16 startujících) a převálcovali nás přespolní ,kterých běželo 21. Celkem Startujících 50.
1 2 3 4 ... 15 »

Rychlý kontakt

Obec Oldřiš

Oldřiš 132

569 82, p.Borová

IČO: 00277070

obec.oldris@email.cz

starosta.oldris@email.cz

podatelna.oldris@email.cz

(pouze úřední záležitosti)

461 747 117 pevná linka, fax

724 729 318 starosta - M. Serafin

702 120 281 účetní - R. Koutná

datová schránka : kn6a46r

---------------------------------------

Základní škola - 461 747 161 

Mateřská škola - 461 747 145

Školní jídelna -   461 747 120

Kalendář akcí

 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 191
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
<< >>

Anketa

Není vypsána žádná anketa

Počasí v Oldřiši

Dlouhodobá předpověď počasí
Copyright © 2010 Obec Oldřiš | Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. | Sitemap