Menu

Fotogalerie

Zobrazení: List  |  Katalog

Nohejbal 2019

Po roční pauze se opět oldřišští příznivci nohejbalu mohli sejít v areálu za Orlovnou, aby porovnali své síly v turnaji trojic. Jako tradičně se hrálo o putovní pohár a pod záštitou Orla Oldřiš. Také složení týmů mělo pravidla jako v minulých letech – v každém týmu musí být min 2 „Oldřišáci“. Jelikož se přihlásilo pouze 7 týmů, přizvali jsme jako hosta jeden tým z Borové, aby byl počet týmů 8, což zaručovalo ideální průběh turnaje.
Byly nalosovány 2 skupiny po čtyřech týmech. Z těchto skupin vyšly dvojice do vyřazovací fáze turnaje, kde se hrála nejprve 4 čtvrtfinále, následovala 2 semifinále a poté finále a zápas o 3 místo. Také týmy, které vypadly ve čtvrtfinále, hrály dál o konečně umístění. Tím pádem si všichni zahráli stejný počet utkání, konkrétně 6 a vzhledem k tomu, že je k dispozici pouze jedno hřiště, trvalo toto sportovní klání skoro celý den.
Jsme rádi, že každoročně je hlavním cílem zúčastněných si turnaj užit. Proto vždy vidíme spravedlivá utkání v rámci fair play a celý turnaj tak provází přátelská atmosféra.
Škoda jenom, že diváku bylo letos na turnaji poskromnu…Tak snad příští rok bude více.
Děkujeme všem zúčastněným týmům, pomocníkům, divákům a také sponzorům. Díky těmto všem bylo možné turnaj uskutečnit a také odměnit soupeřící týmy.

1. turnaj v minifotbale

V neděli 9.9 se na novém víceúčlovém sportovním hřišti odehrál turnaj v minifotbale. Přihlásilo se 5 týmů, které odehrály celkem 10 zápasů. Jedno utkání trvalo 2 x 12 min, základní čtveřice střídala hokejovým způsobem a během jednoho zápasu se naběhalo něco okolo 3 km.
Konečné pořadí od zadních pozic -
FC Nekopnemsi - Erik Hejduk, Vojta Oplištil, Matěj Simajchl, Damián Jahl, Jan Kvapil, Patrik Hejduk. (4:33)
Borová - Jaromír Just, Jan Ridl, Josef Bednář, Jakub Bednář, Pavel Kovář, Martin Bauer. (7:11)
Mixteam - Zdeněk Ulrich, Ondřej Ulrich, Luboš Novák, Vítek Ehremberger, Tomáš Lorenc, Marek Kyncl. (12:9)
Ženáči - Vlastimil Hejduk, Jakub Radiměřský, Luboš Síla, Jan Špička, Luděk Oplištil ml., Tomáš Bednář. (17:5)
Kubíčkův Team - Jakub Střítežský, Radek Kvapil, Lukáš Kvapil, Václav Hegr ml., Adam Hegr, Ondřej Nunvář. (23:5)
Fotografie a všechny výsledky naleznete na obecních stránkách. Poděkování patří všem sportovcům za předvedené výkony a těm kteří spolupracovali na této akci.

V.Hejduk ml.

Běh na Lucký vrch a zpět 2018

6.ročník Běhu na Lucký vrch a zpět
V neděli 2.září se konal v areálu za Orlovnou již 6. ročník běhu na Lucký vrch a zpět. Teplota okolo 25 C, občas sluníčko a čerstvý vlhký vzduch po večerním dešti, to byly v celku ideální podmínky pro závod. Do závodů se přihlásilo celkem 39 závodníků.
V kat. S (děti narozené do roku 2011) doběhla na třetím místě Terezka Uvírová, na druhém Tomáš Fliedr ze sádku a 260 metru zvládla nejrychleji Karolína Andrlíková v čase 1:14 min.
Kategorie H1 (chlapci roč. 07-10) 3. - Vítek Novák 3:19 min
2. - Ondra Moučka 3:18 min
1. - Libor Andrlík 3:12 min
Kategorie D1 (dívky roč.07-10) 3.- Karolína Mlynářová 3:59 min
2.- Berenika Hejduková 3:19,8 min
1.- Adéla Fliedrová 3:19,0 min
Tyto dvě kategorie běžely 3 kola v areálu o celkové délce 780 m., kde jsme u děvčat vyděli strhujíci finiš.
V kat. H2 běžel pouze Erik Hejduk, který zaběhl 1300 m za 5:50 min. doprovázen Natálií Halamkovou z kat D2 - ta doběhla v čase 8:04 min.
O půl čtvrté odstartovalo 16 závodníků směrem vzhůru na Lucký Vrch.
V kat. Ž1 (ženy roč. 79-02) zvítězila Pavlína Kubelková která zdolala trať (3250 m s nastoupáním 87 m) za 18:43 min. Těsně druhá doběhla Zdena Fliedrová v čase 18,46 min. Úplně první do areálu doběhl v čase 17:25 min. Erik Hejduk z kategorie H2, ale gentlemansky přenechal umístění něžnému pohlaví (snad už si příští rok troufne až k vrcholu kopce). Kat. Ž2 měla pouze jednu závodnici a to Kateřinu Švandovou, ta doběhla v čase 19:11 min.
Muži na trati dlouhé 5490 metrů (včetně čestného kola na stadioně) nastoupali 146 výškových metrů.
V kat. M1 (muži roč. 79-02) se na 3. místě umístil Lukáš Hradil s časem 27:10 min. ,
druhý doběhl Jakub Radiměřský s časem 26:16 min a jako první z této kategorie doběhl do cíle Vlastimil Hejduk v čase 23:37 min.
U kategorie mužů M2 (78 a starší) nebylo úplně jasné, jestli poběží favorit závodu Tomáš Fliedr ze Sádku , který již dopoledne absolvoval jeden vytrvalostní závod.
Nakonec nastoupil a způsobem start - cíl s absolutním časem 21:34 min. zvítězil .
Jako druhý vstanul na stupních vítězů Marek Kyncl s časem 24:05 min., před třetím Richardem Slámou 25:59 min.
Pivní běh v kat. P1 opanoval třetí ročník za sebou Martin Dědič z Telecího, druhý se umístil Lukáš Hradil a třetí nejrychleji vypité pivo měl Vlastimil Hejduk.
U ženské pivní kategorie P2 bylo zapotřebí nealkoholické ovocné pivo neboť dvě závodnice neměli 18 let. Po uběhnutí 210 m, vypití 0,3 l pěnivého moku a opět 210 m běhu zvládla zvítězit Natálie Veselíková před Zdenou Fliedrovou a třetí Natálií Halamkovou.
Chtěl bych tímto poděkovat všem sponzorům, závodníkům, své manželce a těm kteří se podíleli na přípravách , chodu a úklidu akce. Fotografie a výsledky naleznete na obecních stránkách obce.

Sponzoři
Orel Oldřiš, Obec Oldřiš, Obec Borová, p.starosta Michal Serafin, Kuželník Oldřiš, p.Luboš Roušar, p. Josef Pražan, Ravensburger Polička. Hlavní sponzor HEMT Oldřiš

Hokejový souboj Oldřiš-Borová 2018

V neděli 18. 3. 2018 se odehrálo na zimním stadionu v Poličce prestižní hokejové derby mezi Oldřiší a Borovou. Borová přijala výzvu od Oldřiše k měření sil na ledě, a tak jsme mohli vidět velmi atraktivní utkání. O výsledek se bojovalo až do úplného konce utkání, kdy se Oldřiši podařilo udržet drobný náskok ve skóre a vyhrála tak 13:11. Dle výsledku je patrné, že střelci z daleka předčili brankaře utkání. Uvidíme, zda tento zápas odstartoval novou tradici a takovýchto měření sil mezi sousedními obcemi proběhne více…