Zobrazení: List  |  Katalog

Cesta pohádkovým lesem 2.6.2019

Super počasí, super lidi, super děti, super příroda, super akce ... super cesta pohádkovým lesem. Děkujeme všem, kteří přisli a prošli celou cestu.

Běh na Lucký Vrch a zpet 2017

V neděli 3.9.2017 se v areálu za Orlovnou uskutečnil již 5.ročník v běhu na Lucký vrch a zpět. I přes dopolední déšť, který ustal před zahájením závodu se v nejmladší kategorii S (dívky a chlapci 2010 a ml.) sešlo 6 malých závodníků.
S tratí dlouhou 270 m se nejrychleji vypořádala Adéla Fliedrová ze Sádku s časem 1:01 min před Hedvikou Mlynářovou s časem 1:10 min a třetím Honzíkem Votočkou 1:16 min a za zmínku v této kategorii stojí nejmladší účastník (2015) Matěj Šutera , který zdolal trať v doprovodu s tatínka v čase 3:33 min.
V kat. D1 (dívky 06-09) skončila na nepopulárním 4 místě Nikola Votočková za 3 Kájou Lopourovou (3:53 min), stříbro získala Karolína Mlynářová (3:50 min) a zlato si s časem 3:30 min odnesla Berenika Hejduková. Děvčata běžela tři kola v areálu což je cca 810m.
Do kat. H1 (chlapci 06-09) se přihlásil pouze Lukáš Hegr (4:42 min) a první doběhnuvší Matouš Lopour (4:58 min). Chlapci běžěli zároveň s děvčaty z kat D1 stejnou vzdálenost.
V kat. D2 (dívky 02-05) odstartovala pouze Pavlína Kubelková, která je stálou závodnicí a trať dlouhou 1350 m zdolala za 5 min a 36 s , zatím co v kat. H2 (chlapci 02-05) se opravdu bojovalo - Erik Hejduk (5:44 min) a Tomáš Hegr (5:43) . Nestačili ovšem na úžasný běh Šimona Lopura, který běhal strojově kola kolem 55 vteřin (5 kol) a poslední ještě zrychlil.
Cca v 15:30 hod se na start v kat Ž1 (ženy 73-01), Ž2 (ženy 72 a starší), M1 (muži 73-01) a M2 (muži 72 a starší) postavilo celkem 19 běžců. V ideálních povětrnostních podmínkách pro běh si trať dlouhou přes 3 km zaběhli i Erik Hejduk (17:50 min) a úžasný běžec Šimon Lopour (15:30 min) ti byli odměněni speciální medailí, jelikož ve 12 letech zdolali tuto trať v ženské kategorii na medailových místech. Na třetím místě v kat. Ž1 se s časem 21:46 min umístila Jana Hegrová, stříbro putovalo do Sádku ke Zdence Fliedrové (19:03 min) a zlatý hattrick dokonala Kristýna Serafínová s časem 16:30 min.
V kat. Ž2 zaběhla nádherný čas 23 rovných Renáta Teplá a právem získala zlato.
V mladších mužích zdolal Lucký Vrch na 3 místě sádecký Jiří Flieder (23:30 min) před druhým Josefem Šuterou z Poličky (21:55 min). První místo z loňska obhájil Tomáš Flieder ze Sádku v čase rovných 21 min, kdy se pouze o jednu vteřinu zhoršil o proti loňsku.
V kategorii ,, zkušených mužů” si na bronz sáhl Vladimír Teplý (34:56 min), stříbrný a nejstarší účastník (60 let) pan Jiří Heyer v čase 28:46 min a zlatou vybojoval Jiří Bureš z Poličky v čase 26:04 min.
Po doběhnutí bylo třeba protáhnout všechny svaly a tak přišel na řadu oblíbený pivní běh.
V ženách stanula na stupních vítězů Žaneta Teplá před Janou Hegrovou ml. a Renátou Teplou.
Po ženských ovocných pivech a birellých přišlo na řadu muži oblíbené pivo.
Nejrychleji ho zdolal Martin Dědič před Tomášem Fliedrem a třetím Martinem Hegrem.
Všechny výsledky a fotografie naleznete na obecních stránkách.
,, Chtěl bych jako hlavní organizátor poděkovat pořadatelům, kteří mi pomohli v organizaci této akce”.
Velké díky patří sponzorům Orel Oldřiš, Obec Oldřiš, Obec Borová, p.starosta Michal Serafin, Kuželník Oldřiš, p.Luboš Roušar, p. Josef Pražan, pí. Klára Myšková, myslivecký kroužek Oldřiš, Ravensburger Polička a SDH Oldřiš.
Hlavní sponzor byl HEMT Oldřiš
Jedná se o amatérský běh dětí, žáků, dorostu a dospělých. Akce je mířena na Oldřišské občany (16 startujících) a převálcovali nás přespolní ,kterých běželo 21. Celkem Startujících 50.

Běh na Lucký vrch a zpět 2016

Dne 28.8 se v areálu za Orlovnou uskutečnil již 4. ročník amatérského běhu pro děti a dospělé ,,Běh na Lucký vrch a zpět”, s doplňkovou disciplínou pivní běh. Sportovní odpoledne zahájily děti nejmladší kategorie S , děvčata a chlapci ročníku 2009 a mladší. Přihlásilo se 7 dětí, které byly po uběhnutí 270 m odměněny zmrzlinou. Zvítězila Hana Mikešová s časem 58s, před Berenikou Hejdukovou 59s a třetí Adélou Fliedrovou 1,01. Malé běžkyně předvedly opravdu strhující boj na cílové rovince.
I v kategorii H1 (chlapci ročník 05-08) proběhl strhující finiš mezi dvěma závodníky a to prvním Štěpánem Mikešem 3,26min a druhým Erikem Hejdukem 3,27min.Chlapci běželi trať dlouhou 810 m. Do kategorie H2 (chlapci ročník 01-04) se přihlásil pouze Filip Myška, který uběhl trať dlouhou 1350 m za 5,34 min.
V kat. D1 (dívky ročník 05-08) běžela také pouze jedna závodnice a to Karolína Mlynářová, která zdolala zrádných 810 m za rovné 4 minuty. 3 dívky se přihlásily do kat. D2 (dívky ročník 01-04) a to Pavlína Kubelková, která zvítězila s časem 5,38 min, před Karolínou Myškovou 6,05 min a Natalií Halamkovou s časem 6,22 min. Děvčata běžela 1350 m.
Poté nastal čas odstartovat v horkém počasí kategorie M1 (muži roč. 72-00), M2 (muži roč.71 a starší) a Ž1 (ženy roč. 72-00). Muži běželi 2651m do kopce s převýšením téměř 160 m a stejnou trasou zpět. Ženy 1516 m do kopce s převýšením 90 m a zpět do areálu. Mezi ženami opět kralovala Kristýna Serafinová, která s časem 17,32 min obhájila loňské zlato. Druhá doběhla Kateřina Radiměřská v čase 19,10 min a třetí Denisa Kvapilová s časem 21,31 min. Vytrvalostní trať opět zdolal i Erik Hejduk a 3 km uběhl za 22,10 min na 4 místě. Mezi muži se opět předvedl s krásným výkonem Tomáš Fliedr v čase 20,59 min, na druhém místě Jiří Fliedr v čase 23,51 min, třetí se umístil
Filip Mikeš s časem 26,05 min v souboji se čtvrtým Janem Novákem, který doběhl s časem 26,08 min. V kat. M2 běžel pouze Jaroslav Trávníček 26,20 min.
Veškeré výsledky a fotografie ze závodu naleznete na obecních stránkách Oldřiše v sekci fotogalerie.
V ženském pivním (pito) běhu vyhrála Denisa Kvapilová, na druhem místě vztanuly dvě běžkyně a to Michaela Otavová a Klára Lorencová. Třetí doběhla Marie Radiměřská.
Poslední výstřel startovní pistole zazněl v pivním běhu mužů. Ten vyhrál po 220 m běhu, vypití 0,5 l piva a opětovném sprintu do cíle (220m) Martin Dědič, před mou maličkostí a třetím Martinem Hegrem.
Klobouk dolů před všemi sportovci, kteří v tomto horku absolvovali závod. Celkem startovalo 46 běžců.
Chtěl bych poděkovat, sponzorům, obci Oldřiš, obci Borová, SDH Oldřiš a hlavně všem kdo, mi s touto sportovní akcí pomohli. Bohužel i přesto, že byl poslední prázdninový víkend i pěkné počasí, tak se této akce zúčastnilo velmi málo občanů Oldřiše a to i na postu fanouška. Ještě jednou všem zúčastněným děkuji. Hejduk V ml.

Fotbalové utkání ženatí vs. svobodní 31.7.2016

Fotbalové utkání  ženatí vs. svobodní 31.7.2016
Dne 31.7.2016 se v areálu za Orlovnou uskutečnilo tradiční fotbalové klání Ženatí vs. Svobodní.
Začali jsme hrát za příjemného počasí, bohužel v malém počtu takže se opět zapojila i fotbalová mládež z Oldřiše. I když se z počátku ženatí ujali vedení, zvítězit se jim nepodařilo. Po prvním poločase se počasí zkazilo, tak jsme se občerstvili (pan starosta věnoval opět soudek piva a pro děti kofolu do našeho souboje) a čekali, jestli přestane pršet. Déšť neustával a tak jsme vyrazili na trávník za doprovodu kapek vody, vždyť fotbal se hraje za každého počasí. Ženatí tentokrát podlehli a to 5:6 i v penaltovém rozstřelu byli svobodní lepší pouze o gól a to 4:3.
Všem fotbalistům, fanouškům a panu starostovi moc děkuji za podporu a přízeň.
V.Hejduk ml.

Dětský den 7.6.2015 - Šmoulí Oldřiš

U příležitosti dětského dne se z Oldřiše stala v neděli 7.6.2015 Šmoulí vesnice. Děti v převlecích Šmoulů přišívaly knoflíky, zatloukaly hřebíky, dělaly obtisky svých ručiček a střílely ze vzduchovky. Ve šmoulím salonu se slečnám zdobily nehty a malovaly obrázky na obličej. Všechny děti pak soutěžily se Šmoulou Silákem v páce. Sluníčko se chlubilo celé odpoledne, tak přišlo něco kolem šedesáti dětí. Všechny byly pečlivě změřeny a zváženy, takže můžeme pro zajímavost uvést, že přišlo 1.360kg dětí 68m dlouhých. Jako tradičně dětský den vyvrcholil stříkanou pěnou, která byla v parném počasí všemi vítaná.