Dnes je 25. 09. 2022    Svátek má Zlata, zítra Andrea.
Oldřiš oficiální stránky obce
Menu

Fotogalerie

 Zobrazení: List  |  Katalog

Běh na Lucký vrch a zpět 2016

Běh na Lucký vrch a zpět 2016
Dne 28.8 se v areálu za Orlovnou uskutečnil již 4. ročník amatérského běhu pro děti a dospělé ,,Běh na Lucký vrch a zpět”, s doplňkovou disciplínou pivní běh. Sportovní odpoledne zahájily děti nejmladší kategorie S , děvčata a chlapci ročníku 2009 a mladší. Přihlásilo se 7 dětí, které byly po uběhnutí 270 m odměněny zmrzlinou. Zvítězila Hana Mikešová s časem 58s, před Berenikou Hejdukovou 59s a třetí Adélou Fliedrovou 1,01. Malé běžkyně předvedly opravdu strhující boj na cílové rovince.
I v kategorii H1 (chlapci ročník 05-08) proběhl strhující finiš mezi dvěma závodníky a to prvním Štěpánem Mikešem 3,26min a druhým Erikem Hejdukem 3,27min.Chlapci běželi trať dlouhou 810 m. Do kategorie H2 (chlapci ročník 01-04) se přihlásil pouze Filip Myška, který uběhl trať dlouhou 1350 m za 5,34 min.
V kat. D1 (dívky ročník 05-08) běžela také pouze jedna závodnice a to Karolína Mlynářová, která zdolala zrádných 810 m za rovné 4 minuty. 3 dívky se přihlásily do kat. D2 (dívky ročník 01-04) a to Pavlína Kubelková, která zvítězila s časem 5,38 min, před Karolínou Myškovou 6,05 min a Natalií Halamkovou s časem 6,22 min. Děvčata běžela 1350 m.
Poté nastal čas odstartovat v horkém počasí kategorie M1 (muži roč. 72-00), M2 (muži roč.71 a starší) a Ž1 (ženy roč. 72-00). Muži běželi 2651m do kopce s převýšením téměř 160 m a stejnou trasou zpět. Ženy 1516 m do kopce s převýšením 90 m a zpět do areálu. Mezi ženami opět kralovala Kristýna Serafinová, která s časem 17,32 min obhájila loňské zlato. Druhá doběhla Kateřina Radiměřská v čase 19,10 min a třetí Denisa Kvapilová s časem 21,31 min. Vytrvalostní trať opět zdolal i Erik Hejduk a 3 km uběhl za 22,10 min na 4 místě. Mezi muži se opět předvedl s krásným výkonem Tomáš Fliedr v čase 20,59 min, na druhém místě Jiří Fliedr v čase 23,51 min, třetí se umístil
Filip Mikeš s časem 26,05 min v souboji se čtvrtým Janem Novákem, který doběhl s časem 26,08 min. V kat. M2 běžel pouze Jaroslav Trávníček 26,20 min.
Veškeré výsledky a fotografie ze závodu naleznete na obecních stránkách Oldřiše v sekci fotogalerie.
V ženském pivním (pito) běhu vyhrála Denisa Kvapilová, na druhem místě vztanuly dvě běžkyně a to Michaela Otavová a Klára Lorencová. Třetí doběhla Marie Radiměřská.
Poslední výstřel startovní pistole zazněl v pivním běhu mužů. Ten vyhrál po 220 m běhu, vypití 0,5 l piva a opětovném sprintu do cíle (220m) Martin Dědič, před mou maličkostí a třetím Martinem Hegrem.
Klobouk dolů před všemi sportovci, kteří v tomto horku absolvovali závod. Celkem startovalo 46 běžců.
Chtěl bych poděkovat, sponzorům, obci Oldřiš, obci Borová, SDH Oldřiš a hlavně všem kdo, mi s touto sportovní akcí pomohli. Bohužel i přesto, že byl poslední prázdninový víkend i pěkné počasí, tak se této akce zúčastnilo velmi málo občanů Oldřiše a to i na postu fanouška. Ještě jednou všem zúčastněným děkuji. Hejduk V ml.

Společná akce knihoven Oldřiš- Borová - výlet na Lucký vrch

Společná akce knihoven Oldřiš- Borová - výlet na Lucký vrch
Společná akce knihoven Oldřiš a Borová – výlet na Lucký vrch
První společná akce obou knihoven se vydařila na 100% …. Tato věta by měla být na konci článku, ale s čistým svědomím ji mohu napsat už nyní. Počasí přálo – po celý výlet nás doprovázelo azuro, děti i knihovnice se těšily a cesta ubíhala v pohodě, co více si přát?
Z Oldřiše se na výlet přihlásilo jen 5 dětí, což je škoda, ale navíc jsme měli paní Marušku Broklovou, která celý výlet absolvovala s námi. A ještě jedno malé prvenství pro Oldřiš – reprezentovali nás 2 „chlapi“ – Honzík Votočka a Vojtík Navrátil – nejmladší „ účastníci zájezdu„. Oslovení „chlapi„ jim patří právem, protože celodenní výlet absolvovali jako nejmladší a bez jediného postěžování … Holčičí část byla tvořena Nikolkou Votočkovou, Kájou Koutnou a Natálkou Halamkovou. Z Borové jsme přivítali 8 čtenářek čtenářek : Lucinku a Míšu Nekvindovi, Nelu a Natálku Zölflovi, Natálku Veselíkovou, Nikolku Maixnerovou, Verunku Navrátilovou, Haničku Velechovou a knihovnici Barunku.
Po společném přivítání jsme si udělali první fotku, kdy jsme byli ještě plní síly a poté už se vydali směr Přibylov. Zde byla na odpočívadle první zastávka. Tady vzala za své první polovina svačin a tady jsme si poprvé společně četli. Téma tohoto výletu byly pověsti o našich obcích a okolí. Takže jsme se dozvěděli, kde je v Oldřiši poklad, kde je v Borové Skalka a co se tam událo, jak vznikl název Přibylov, že byl v Kamenci pivovar a další ….
Na Luckém vrchu jsme se posilnili, odpočali a přečetli si pověst o poustevníkovi na Luckém vrchu. Také jsme se rozhodli navštívit i Lukasovu lípu, takže hurá z kopce dolůůůů do Telecího. Věděli jste, že ty stromy v Telecím z kopce vypadají všechny úplně stejně a najít ten jeden není hračka ? Obzvlášť, když neznáte přesnou „zkracovací“ cestu. Ale nešli jsme ji, přečetli si o ní vše napsané a odpočali v jejím stínu.
Cesta zpět domů ubíhala stejně pohodově. Děti, které se dosud neznaly se skamarádily a brebentily až šla hlava kolem. Celý výlet jsme ukončili v oldřišské knihovně při šálku horké čokolády, kde si borovští návštěvníci počkali na svůj další a autobus, protože si první nechali schválně ujet, abychom se mohli všichni ještě déle užít.
Takže opakuji …..první společná akce obou knihoven se vydařila na 100% ….
Děkuji za spolupráci knihovnici Barunce, všem účastníků výletu– byli jste skvělí a těším se na další bezva akce. Knihovnice

Fotbalové utkání ženatí vs. svobodní 31.7.2016

Fotbalové utkání ženatí vs. svobodní 31.7.2016
Dne 31.7.2016 se v areálu za Orlovnou uskutečnilo tradiční fotbalové klání Ženatí vs. Svobodní.
Začali jsme hrát za příjemného počasí, bohužel v malém počtu takže se opět zapojila i fotbalová mládež z Oldřiše. I když se z počátku ženatí ujali vedení, zvítězit se jim nepodařilo. Po prvním poločase se počasí zkazilo, tak jsme se občerstvili (pan starosta věnoval opět soudek piva a pro děti kofolu do našeho souboje) a čekali, jestli přestane pršet. Déšť neustával a tak jsme vyrazili na trávník za doprovodu kapek vody, vždyť fotbal se hraje za každého počasí. Ženatí tentokrát podlehli a to 5:6 i v penaltovém rozstřelu byli svobodní lepší pouze o gól a to 4:3.
Všem fotbalistům, fanouškům a panu starostovi moc děkuji za podporu a přízeň.
V.Hejduk ml.

Den myslivosti, lesnctví a ochrany přírody 11.6.2016

Den myslivosti, lesnctví a ochrany přírody 11.6.2016
Dne 11. 6. 2016 se uskutečnila akce s názvem „Den myslivosti, lesnictví a ochrany přírody“. Byla to první akce pořádaná v tomto duchu v naší obci i okolí. S napětím jsme očekávali, jak velká bude účast a jak se akce bude líbit. Bylo to odpoledne plné soutěží pro děti. Avšak i dospělí si zde našli zábavu i nové zajímavé a užitečné informace z oboru myslivosti, lesnictví a ochrany přírody.
Uspořádat akci v tomto rozsahu by nebylo možné bez pomoci sponzorů uvedených na plakátě i těch, kteří přispěli věcným darem a nepřáli si být jmenováni. Velikou pomocí byla ochota asi 60-ti pořadatelů, kteří se ve svém volném čase věnovali přípravám, úklidu i organizaci akce. Všem patří velký dík, protože právě bez nich by se akce nikdy neuskutečnila.
Dne Myslivosti se zúčastnilo okolo 450 lidí, z toho bylo 150 dětí.
Děti u vstupu dostaly tašku s jejich jménem a seznamem soutěžních disciplín. A hned po zahájení se děti vrhly na plnění úkolů. Za splnění úkolu vždy dostaly podpis na tašku a odměnu do tašky. Někdy byla odměna v podobě sladkosti, jindy to bylo pexeso, přívěsek, světýlko, zvířátko apod.
Soutěže pro děti:
1. TONDA OBAL- prověřily své znalosti třídění odpadu pomocí „odpadkového domina“ a řazení odpadu do popelnic správné barvy. Soutěžní stanoviště zajistila společnost EKO-KOM.
2. PASÍČKA - pojmenovávaly zvířata na obrázku a mohly si prohlédnout vybavení zásahového vozidla pro odchyt zvířat i sovu, která přijela společně se zaměstnancem Záchranné stanice Pasíčka.
3. LESNICTVÍ – rozpoznávaly druhy dřevin podle kůry, plodu, listu nebo jehličí. Dozvěděli se způsoby ochrany lesa proti škůdcům (např. lýkožrouta smrkového tak zvaného kůrovce). Prohlédly si sbírku hornin a motýlů. Stánek zajistila společnost ULRICH-ŠPLÍCHAL.
4. LUK + OŠTĚP – házely na terč oštěpem a střílely z luku.
5. MALOVÁNÍ – na březovou podložku si děti nastříkaly siluetu zvěře dle vlastního výběru a přiřadili k ní správnou stopu.
6. ZOOLOGIE – poznávaly druhy volně žijící zvěře s pomocí vystavených exponátů a zároveň získaly přehled o způsobu jejich života.
7. POSED – střílely z posedu na terč s divočákem nebo liškou.
8. KRMELEC - úkolem bylo donést správné krmení pro zvěř do krmelce a to v zimním oděvu. Děti si oblékly Hubrťák navlékly sněžnice a na bobech vezly krmivo do krmelce.
9. STOPY ZVĚŘE - podle stopy určovaly děti jméno zvěře.
10. VZDUCHOVKA – všemi oblíbená střelba na PET lahve, patrony a asfaltové holuby.

Dospělí si mohli prohlédnout výstavu trofejí, zbraní, nábojů, loveckých doplňků a vycpaných zvířat, mezi nimiž byl například čáp, veverka, kuna, sojka, sele, káně, ale i pivoň šumavský. Dále zde byla ukázka současných i historických motorových pil a křovinořezů.
Byl zde stánek s tématikou včelařství s proskleným včelím úlem, k ochutnání medovina i možnost vyrobit si vlastní ozdobnou svíčku.
Dále celé odpoledne probíhaly tyto doprovodné akce:
UKÁZKA STŘELBY NA ASFALTOVÉ HOLUBY – odvážní si mohli vyzkoušet střelbu.
UKÁZKA LESNÍ TECHNIKY – byla možnost vidět nákladní vozidla pro přepravu dřeva, vyvážecích souprav, lesních traktorů a Harvestor. U všech strojů byla předvedena ukázka jejich práce.
PASOVÁNÍ MLADÝCH MYSLIVCŮ- slavnostní zakončení kroužku Mladých myslivců a ochránců přírody. Symbolickým pasováním jsme se pokusili přiblížit zvyky a tradice v myslivosti.
PŘEHLÍDKA LOVECKÝCH PSŮ- komentovanou přehlídku 11 plemen loveckých psů moderoval pan Roller Jan. Přiblížil způsob využití předváděných plemen v lovecké kynologii.
UKÁZKA DRAVCŮ A SOV – sokolník pan Školoud předvedl zajímavou sokolnickou show i s aktivním zapojením diváků.
Během celého odpoledne byla možnost povozit děti na koni i ve vystavené lesní technice.
Potěšil nás velký zájem veřejnosti a je pro nás motivací k pořádání dalších ročníků této akce.
Za kolektiv pořadatelů Aleš Votočka, Jan Patka a Lukáš Kukla


KNIHOVNA - Pasování malých čtenářů

KNIHOVNA - Pasování malých čtenářů
Dne 9.6.2016 byli pasováni do řádu čtenářského prvňáčci, kteří končí svůj první školní rok. Samozřejmě byli ze čtení i vyzkoušeni a všichni předvedli skvělý čtecí výkon. Slíbili "panu králi" , že budou hodně číst a to splnili hned po samotném pasování, kdy se rozeběhli po knihovně a každý si odnesl nějakou knížku k prázdninovému čtení.

KNIHOVNA - Přesazování kytiček z knihovny dětmi ze školní družiny

KNIHOVNA - Přesazování kytiček z knihovny dětmi ze školní družiny
Spolupráce knihovny a školou, resp. školní družinou je vždy vynikající. Podívejte se, jak se děti s vervou a chutí pustily do přesazování kytiček z knihovny. Moc jim za pomoc děkuji :-) .
knihovnice
« 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 17 »

Rychlý kontakt

Obec Oldřiš

Oldřiš 132

569 82, p.Borová

IČO: 00277070

obec.oldris@email.cz

starosta.oldris@email.cz

podatelna.oldris@email.cz

(pouze úřední záležitosti)

461 747 117 pevná linka, fax

724 729 318 starosta - M. Serafin

702 120 281 účetní - R. Koutná

datová schránka : kn6a46r

číslo účtu: 1231377379/0800

Jak zvládat Facebook | rady | jaktak.cz

---------------------------------------

Základní škola - 461 747 161 

Mateřská škola - 461 747 145

Školní jídelna -   461 747 120

 

Kalendář akcí

 • Po
 • Út
 • St
 • Čt
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
<< >>

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Anketa

Není vypsána žádná anketa

DSO Oldřiš-Borová

Vážení občané,

odkazem (kliknutím na název) se dostanete přímo na stránky DSO Oldřiš- Borová, kde vás informujeme o všem, co se týká společné stavby kanlizace a ČOV por obce Oldřiš a Borová . Nejdete zde všecna rozhodnutí ke stavbě, výsledky vývěrových řízení a informace o hospodaření svazku DSO Oldřiš -Borová. 

Sídlo svazku DSO Oldřiš - Borová je Oldřiš 132, 569 82. Jednatelé Michal Serafin-starosta Oldřiš, Mgr. Lenka Tlustá- starostka Borová.  

 


 

Počasí v Oldřiši

Dlouhodobá předpověď počasí
Copyright © 2010 Obec Oldřiš | Vytvořilo SOFICO-CZ, a.s. | Sitemap | Prohlášení o přístupnosti