ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Dlouhodobá předpověď počasí

TOPlist

Běh na Lucký vrch a zpět 2016

Dne 28.8 se v areálu za Orlovnou uskutečnil již 4. ročník amatérského běhu pro děti a dospělé ,,Běh na Lucký vrch a zpět”, s doplňkovou disciplínou pivní běh. Sportovní odpoledne zahájily děti nejmladší kategorie S , děvčata a chlapci ročníku 2009 a mladší. Přihlásilo se 7 dětí, které byly po uběhnutí 270 m odměněny zmrzlinou. Zvítězila Hana Mikešová s časem 58s, před Berenikou Hejdukovou 59s a třetí Adélou Fliedrovou 1,01. Malé běžkyně předvedly opravdu strhující boj na cílové rovince.
I v kategorii H1 (chlapci ročník 05-08) proběhl strhující finiš mezi dvěma závodníky a to prvním Štěpánem Mikešem 3,26min a druhým Erikem Hejdukem 3,27min.Chlapci běželi trať dlouhou 810 m. Do kategorie H2 (chlapci ročník 01-04) se přihlásil pouze Filip Myška, který uběhl trať dlouhou 1350 m za 5,34 min.
V kat. D1 (dívky ročník 05-08) běžela také pouze jedna závodnice a to Karolína Mlynářová, která zdolala zrádných 810 m za rovné 4 minuty. 3 dívky se přihlásily do kat. D2 (dívky ročník 01-04) a to Pavlína Kubelková, která zvítězila s časem 5,38 min, před Karolínou Myškovou 6,05 min a Natalií Halamkovou s časem 6,22 min. Děvčata běžela 1350 m.
Poté nastal čas odstartovat v horkém počasí kategorie M1 (muži roč. 72-00), M2 (muži roč.71 a starší) a Ž1 (ženy roč. 72-00). Muži běželi 2651m do kopce s převýšením téměř 160 m a stejnou trasou zpět. Ženy 1516 m do kopce s převýšením 90 m a zpět do areálu. Mezi ženami opět kralovala Kristýna Serafinová, která s časem 17,32 min obhájila loňské zlato. Druhá doběhla Kateřina Radiměřská v čase 19,10 min a třetí Denisa Kvapilová s časem 21,31 min. Vytrvalostní trať opět zdolal i Erik Hejduk a 3 km uběhl za 22,10 min na 4 místě. Mezi muži se opět předvedl s krásným výkonem Tomáš Fliedr v čase 20,59 min, na druhém místě Jiří Fliedr v čase 23,51 min, třetí se umístil
Filip Mikeš s časem 26,05 min v souboji se čtvrtým Janem Novákem, který doběhl s časem 26,08 min. V kat. M2 běžel pouze Jaroslav Trávníček 26,20 min.
Veškeré výsledky a fotografie ze závodu naleznete na obecních stránkách Oldřiše v sekci fotogalerie.
V ženském pivním (pito) běhu vyhrála Denisa Kvapilová, na druhem místě vztanuly dvě běžkyně a to Michaela Otavová a Klára Lorencová. Třetí doběhla Marie Radiměřská.
Poslední výstřel startovní pistole zazněl v pivním běhu mužů. Ten vyhrál po 220 m běhu, vypití 0,5 l piva a opětovném sprintu do cíle (220m) Martin Dědič, před mou maličkostí a třetím Martinem Hegrem.
Klobouk dolů před všemi sportovci, kteří v tomto horku absolvovali závod. Celkem startovalo 46 běžců.
Chtěl bych poděkovat, sponzorům, obci Oldřiš, obci Borová, SDH Oldřiš a hlavně všem kdo, mi s touto sportovní akcí pomohli. Bohužel i přesto, že byl poslední prázdninový víkend i pěkné počasí, tak se této akce zúčastnilo velmi málo občanů Oldřiše a to i na postu fanouška. Ještě jednou všem zúčastněným děkuji. Hejduk V ml.